Tüm Radyolar > Akra FM

Akra FM

Türkiye’nin en geniş yayın alanına sahip radyo kanallarından olan Akra FM, dinleyicilerine sunmuş olduğu program festivali ile de geniş bir kitleye hitap ediyor. Dini yayınlar yapması ile bilinen bu radyo kanalı her insanın aklında soru işaretleri uyandırabilecek konulara değinmesi sayesinde insanların ilgisini çekiyor. 1993 yılında yayın hayatına başlayan Akra Türkiye’de 500 ile ve ilçeye yayın yaptığı gibi 56 ülkeye de yayın yapabilmektedir. Kültür ve eğitim formatına uygun olarak hazırlanan programlar içeren bu radyonun amacı insanlara eğlenceden ziyade faydalı bilgiler vererek düşünmeye davet etmektir. ‘’Tüm Sesler O’nda Güzel’’ sloganı ile yola çıkan bu radyonun sahibi AK-RA Televizyon Habercilik ve Yapım AŞ.’dir.

Kültür Akra FM'de Derya Olup Akıyor!

Merkezi İstanbul’da olan Akra FM hedef kitlesini oldukça yüksek tutuyor. Kültürel seviyesi yüksek, düşünebilen ve düşünmekten zevk alan insanların dünyasına değinmeye çalışan bu radyoda insanın manevi gelişimine de katkı sağlayacak programlar düzenleniyor. Dini bir radyo olarak görülüyor olsa da aslında her insana faydalanabileceği birçok bilgi de sunuluyor. İnsanları Kur’an-ı Kerim’e ve sünnete uygun bilgiler ile bilinçlendirmek, gerçeklere ve hukuka uygun bilgilerle insanları aydınlatmak adına çalışmalar yapan bu kanalda sadece büyükler için değil gençler ve çocuklar içinde programlar var. Dikkat çeken bir ayrıntı ise Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan ve Mehmed Zahid Kotku tarafından verilen sohbetleri de dinleyicilerine ulaştırarak tasavvufi bir doyum sağlıyorlar.

Akra FM'de Düşünmek Lazım!

Sadece eğlence ya da zihinsel yorgunlukları atmak gibi nedenlerle açtığımız radyoda bizleri beynimizi uyuşturarak değil yine bol bol düşünerek rahatlatmayı hedef alan radyo kanallarından olan Akra, tasavvuf, hadis, gurbet, tefsir, Cuma ve günün sohbetleri gibi programlar sunuyor. Dini programlar olaraksa hadisi şeriflerden derlemeler, Kur’an-ı Kerim hatimleri, Mesnevi şerhleri, Kur’an-ı Kerim’den mesajlar, kıraatler, dualar, halifelerin hayatından seçmeler ve sufilerin dilinden dini tecrübeler gibi alanlarda sunuyor. Ayrıca söyleşiler yaparak dinleyicilerine konuşma hakkı da veren bu radyoda musiki, kuşak, genç-çocuk, inceleme- araştırma gibi farklı alanlarda programlarda var. Vakit geç olmadan dolu dolu radyo dinle diyen bu kanala internet sitesinden de ulaşabilirsiniz. Akra FM hakkında daha detaylı (ansiklopedik) bilgi almak isterseniz https://tr.wikipedia.org/wiki/Akra_FM adresini ziyaret edebilirsiniz.